Jakie cechy powinna mieć dobra pizza?
Jedzenie

Jakie cechy powinna mieć dobra pizza?

Kuchnia włoska słynie ze wspaniałych dań przyrządzanych z wysokiej jakości składników. Do dań, które pokochał chyba cały świat zalicza się pizza. Obecnie pizzę zjemy także w Polsce. Jednym z miast, w którym nie brakuje dobrych pizzerii jest Toruń. Tym razem jednak postanowiliśmy skupić na cechach, które powinna mieć dobra pizza.

Pulchny brzeg

Dobra pizza powinna zostać wykonana na kruchym i chrupiącym cieście. Aby otrzymać takie ciasto, koniecznie trzeba użyć wysokiej jakości mąki i świeżych drożdży. Ciasto musi mieć też czas, aby wyrosnąć. Procesu wyrastania zaczynu i ciasta lepiej jest nie skracać. Dobrze wypieczona pizza jest pulchna, ma uniesiony i nieprzypieczony brzeg. Do wypiekania pizzy renomowane pizzerie wykorzystują piec opalany drewnem. Panuje w nim temperatura niemal 500° stopni, dlatego też pizzę piecze się maksymalnie 90 s.

Świeże składniki wysokiej jakości

To kolejny, niezwykle ważny warunek otrzymania dobrej pizzy. Jeżeli chcemy zjeść naprawdę dobrą pizzę, szukajmy takiej, w której jest dobra mozzarella, prawdziwa kiełbasa czy świeże pieczarki. Nie da się przygotować smacznej pizzy wykorzystując składniki nie pierwszej świeżości. Na szczęście większość właścicieli pizzerii już wie, że gwarancją dobrej pizzy, a co za tym idzie dużej liczby gości są tylko składniki w najwyższym gatunku. Wielu więc sprowadza oliwę, mąkę czy inne składniki z Włoch. Wspomniana oliwa służy do skrapiania upieczonej pizzy. Najlepiej sprawdza się oliwa extra virgin.

Ser, który łatwo się topi i ciągnie

Ser to dodatek, bez którego nie istnieje praktycznie żadna pizza. Do pizzy powinno się wybierać ser, który topi się z łatwością, a do tego ciągnie się przy jedzeniu. Na pewno tak zachowuje się mozzarella. Do produkcji oryginalnej włoskiej mozzarelli wykorzystywane jest mleko bawolic. Częściej jednak obecnie jest to mozzarella z krowiego mleka. Świeże składniki wysokiej jakości oraz ciasto, które wyrastało przez wiele godzin składają się na naprawdę dobrą pizzę.

Pizzę w Toruniu zamówisz na https://www.pizzadominium.pl/lokale/torun-c-h-atrium-copernicus!

Sprawdź również

Dodaj komentarz