Pizza w wersji fit
Jedzenie

Pizza w wersji fit

Walcząc ze zbędnymi kilogramami musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie posiłki znajdować się będą w naszym zasięgu. Czy jednak oznacza to, że nie mamy szans na zjedzenie pizzy? Okazuje się, że wcale nie musi tak być. W Warszawie niejedna pizzeria proponuje w swoim menu specjalną pizzę fit. Nawet, jeśli nie ma jej w jadłospisie, sami możemy wybrać taką, która nie wywoła wyrzutów sumienia.

Zacznij od spodu

Bez względu na to, która pizza jest naszą ulubioną, nie ma wątpliwości, co do tego, że proces jej przygotowywania rozpoczyna się od stworzenia apetycznego spodu. Spód do pizzy może być smaczny, a jednocześnie niezbyt kaloryczny, choć nie każdy spełnia te drugie założenie. Jego sercem jest mąka i już na tym etapie dobrze jest zachować czujność. Jeśli się odchudzamy, naszą sojuszniczką będzie przede wszystkim mąka bogata w błonnik i składniki mineralne. Najlepiej, jeśli jest to mąka pełnoziarnista, choć niektóre pizzerie rozwiązują ten problem również dodając do mąki mielonych obrębów. Warszawa coraz częściej poleca także pizzę dla bezglutenowców. To doskonała wiadomość dla osób odchudzających się, bo jej spód jest stworzony z bardzo wartościowej maki takiej, jak choćby jaglana i gryczana.

Jaki sos do pizzy dodać?

Na diecie należy zapomnieć o sosie śmietanowym oraz innych wyszukanych sosach do pizzy. Są smaczne, nie da się jednak ukryć, że w ich składzie w dużych ilościach pojawia się cukier, a niekiedy także konserwanty. Jeśli więc chcemy jeść bez wyrzutów sumienia, najlepszą opcją wydaje się być w naszym wypadku klasyczny sos z pomidorów.

Co z dodatkami?

O smaku pizzy w dużej mierze decyduje się to, co znajduje się na jej szczycie, a więc dodatki. Warto podchodzić do nich z ostrożnością, choć nie oznacza to wcale, że musimy z nich rezygnować. Najlepszą opcją w naszym wypadku z pewnością okażą się warzywa. Zaleca się, aby stanowiły one przynajmniej ¾ wszystkich dodatków, choć jeśli ograniczymy się wyłącznie do nich, z pewnością nie będziemy tego żałować. Jeśli brakuje nam mięsa, wybierajmy te bogate w białko, a więc mięso z kurczaka lub z indyka.

Sprawdź na https://www.pizzadominium.pl/!

Sprawdź również