Choroby nowotworowe, choroby przewodu pokarmowego oraz edukacja
Leczenie i profilaktyka objawy przyczyny zdrowie

Efekt placebo

Efekt placebo jest to wspaniała terapia, która potrafi oszukać mózg. Jest to najczęściej działanie, które jest obojętne dla organizmu, zarówno może być to zabieg lekarski lub lekarstwo, które nie ma żadnego wpływu na stan zdrowia. Podczas takiej kuracji chory oczywiście nie może mieć pojęcia o tym, iż jest leczony zwykłymi witaminami lub tabletkami nie mogącymi nic zdziałać.

Oszukanie pacjenta nie dość, iż może poprawić stan jego psychiki to także stan jego zdrowia fizycznego, co do dziś nie jest wyjaśnione całkowicie. Oczywiście wiadomo, iż za wszystko odpowiedzialny jest mózg, ale jak to działa nikt do końca nie wie.

Osoby cierpiące na refluks

Placebo może być stosowane u osób cierpiących na refluks, wystarczy powiedzieć im, że podawany lek jest w 100% skuteczny, a ich mózg może odebrać to za prawdziwą informację i mimo tego, iż przyjmuje się tylko witaminy to zauważamy wyraźną poprawę. Jednak zgaga to nie jedyny przykład, kiedy placebo jest naprawdę skuteczne. Istnieje szereg innych chorób, o wiele poważniejszych, na które to naprawdę działa i potrafi poprawić stan zdrowia chorego. Testując różne leki również odwołuje się do placebo. Na grupie osób cierpiących na to samo schorzenie może być przetestowany na przykład spray do nosa, niektóre osoby mogą przyjmować prawdziwy lek, a niektórym może być tylko wmawiane, że testują prawdziwe lekarstwo. Wywiady z testerami wykażą, czy prawdziwy lek jest naprawdę skuteczny.

Katar u niemowlaka

Efekt placeboOczywiście na katar u niemowlaka nie można zastosować placebo, gdyż jego mózg nie jest wystarczająco rozwinięty, aby to mogło zadziałać, ale zapalenie migdałków być może można by było tym leczyć, rzecz jasna u osób starszych, których mózg można już oszukać, gdyż rozumieją one co się do nich mówi. Także osoby, które wmawiają sobie różne choroby takie jak zapalenie węzłów chłonnych mogą być leczone przez placebo, gdyż łatwo wmówić im, iż są leczone w odpowiedni sposób, a że tak naprawdę nic im nie jest to bóle bardzo szybko mijają i osoby te czują się rewelacyjnie już po kilku dniach udawanej kuracji.

Sprawdź również

Dodaj komentarz