Ubezpieczenia ruchomości i nieruchomości
Leczenie i profilaktyka przyczyny zdrowie

Jak uniknąć kłopotów z żołądkiem

Coraz więcej ludzi uskarża się na problemy z żołądkiem. Najczęstszym powodem tych kłopotów jest refluks żołądkowy, czyli schorzenie polegające na cofaniu się kwasów żołądkowych do przełyku po posiłku.

Jest to o tyle nieprzyjemne, że powoduje to okropne uczucie w przełyku. Często nieskuteczne okazują się różne lekarstwa dostępne w aptece, a ciągła zgaga męczy miliony ludzi na całym świecie, statystycznie przyjmuje się, iż co piąta osoba cierpi na tą niemiłą dolegliwość.

Najlepiej jest zapobiegać

Oczywiste jest, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto spożywać tylko produkty, które usprawnią działanie naszego żołądka i sprawią, że ta przykra dolegliwość nie wróci. Dieta na zgagę to przede wszystkim posiłki, które zawierają bardzo małe ilości tłuszczu i nie są ciężkostrawne. Jeżeli więc atakuje nas częsta zgaga powinniśmy zapomnieć o takich smakołykach jak golonka, frytki, mięso kaczki, Fast foody i wiele, wiele innych produktach, które sprawiają, że nasz żołądek się bardzo męczy. Osoby, które odżywiają się odpowiednio, mają dietę bogatą w owoce, warzywa i witaminy nie muszą się martwić o problemy z przewodem pokarmowym, gdyż nie jest on zbytnio obciążony.

Ostrożnie z posiłkami

Jak uniknąć kłopotów z żołądkiemWiadome jest jednak, że od czasu do czasu można pozwolić sobie na posiłki zawierające nieco więcej tłuszczu i zbędnych kalorii, ale nie powinno to się zdarzać zbyt często, najczęściej raz na dwa tygodnie. Jeżeli dodamy do tego sporą aktywność fizyczną to z nadmiaru tłuszczu w posiłkach nic nie pozostanie i wszystko zostanie szybko przetrawione w organizmie, niemniej jednak należy pamiętać, iż niektórzy mają lepszy, a niektórzy gorszy metabolizm i od niego także sporo zależy. O to co na zgagę martwią się częściej ludzie otyli, którzy nie uprawiają żadnego sportu, a siłownia to dla nich tylko termin z Internetu. Dbając o swoją formę możemy uniknąć wielu schorzeń, a leczenie refluksu będzie dla nas tylko ciekawostką, o której będziemy mogli poczytać na forach internetowych, gdzie mnóstwo osób prowadzących zły tryb życia poszukuje sposobów na pozbycie się problemów gastrycznych.

Sprawdź również

Dodaj komentarz