Leki

Poszukiwanie informacji o metamizolu

 

Nie zawsze informacje dostępne w ulotkach metamizolu mogą być informacjami w pełni wystarczającymi dla pacjentów, którzy chcą dany medykament zastosować. Wtedy też warto jest po prostu sięgnąć po liczne publikacje o metamizolu, z których można dowiedzieć się na temat tej substancji zdecydowanie więcej. W sporej liczbie publikacje o metamizolu są także adresowane nie tylko do pacjentów ale także do lekarzy i szeroko rozumianego środowiska medycznego. Niestety trzeba być przygotowanym także i na to, że w sporej mierze publikacje o metamizolu to opracowania obcojęzyczne.

Pacjenci, którzy są ciekawi tego, w czym tak naprawdę tkwi sekret skuteczności działania metamizolu, powinni sięgnąć po odpowiedni działanie metamizolu – artykuł medyczny, w którym dokładnie wyjaśniony jest proces oddziaływania tej substancji, między innymi na centralny ośrodek nerwowy. To właśnie w profesjonalnych opracowaniach medycznych bardzo dokładnie opisuje się działanie metamizolu – artykuł medyczny, które ze zrozumiałych względów opisane jest tylko pokrótce w dołączanej do medykamentu ulotki medycznej.

Metamizol może być użyty także jako substancja skutecznie zwalczająca ostry ból. Dowiedziono, że metamizol w ostrym bólu sprawdza się relatywnie dobrze, przy odpowiednim dawkowaniu. Maksymalna ilość tej substancji, którą przyjmować powinien jednorazowo pacjent w ostrym bólu to jeden gram. Taka dawka może już w zupełności wystarczyć, a kolejne podanie tak silnego leku może już nie być konieczne. Warto pamiętać o tym, że metamizol w ostrym bólu powinien być stosowany w określonych odstępach czasowych.

Czytaj też: pyralgina – fakty i opinie

Lek ten kojarzony jest przede wszystkim z leczeniem bólu przelękłego, ale jak się okazuje stosowanie metamizolu w ostrym bólu także ma jak najbardziej sens. Sposób działania leku pozostaje taki sam, różne powinno być jednak dawkowanie. Pacjentom, którzy odczuwają ostry ból podaje się jednorazowo odpowiednio większa dawkę, która niekiedy dochodzić może nawet do dawki maksymalnej, którą można przyjąć jednorazowo. Takie stosowanie metamizolu w ostrym bólu jest jednak bardzo skuteczne i może wyjątkowo sprawnie eliminować ból, przy jednoczesnym działaniu rozluźniającym i uspokajającym.

Źródła:
https://www.doz.pl/apteka/c413-Glowny_skladnikmetamizol

Sprawdź również

6 Comments

 1. Mam problem,
  Strasznie bolą mnie plecy i nie wiem co robić. Znacie jakieś tabletki przeciwbólowe, które naprawdę pomagają?

  1. Ja polecam tabletki z metamizolem. Są skuteczniejsze od konkurencji, a muszę powiedzieć, że stosowałem wcześniej tabletki różnych producentów. Moim zdaniem działają szybciej, są też łatwiejsze w łykaniu. Tu masz https://pl.wikipedia.org/wiki/Metamizol stronę z różnymi informacjami na temat tego związku chemicznego.

   1. Bardzo dziękuję za radę. Już po zażyciu pierwszej tabletki zawierającej ten związek odczułem sporą poprawę. Ból nie był tak dokuczliwy.
    Polecam!

 2. Cześć, ja z kolei od jakiegoś czasu mam spory problem z bólem głowy, próbowałam różnych tabletek dostępnych w sklepach, ale na dłuższą metę niestety nie pomagają. Czy polecicie mi coś sprawdzonego i bezpiecznego?

  1. Hej. Ze swojej strony mogę polecić Ci tabletki Pyralgina . Mi pomagają zawsze, nie tylko na ból głowy, ale też np. pleców 🙂 Jeśli masz ochotę coś więcej na ich temat przeczytać to zajrzyj na stronę https://www.aptekaolmed.pl/product-pol-34427-Pyralgina-500mg-12-tabletek.html .

   1. Dziękuję, na pewno poczytam i wypróbuję

Dodaj komentarz