Wybór dobrej lokaty terminowej
objawy przyczyny zdrowie

Zespół suchego oka

Zespół suchego okaZespół suchego oka to niewinnie rozpoczynająca się choroba, która z czasem zaczyna przynosić coraz większy dyskomfort. Wykrywa się ją za pomocą badania, którym jest test Schirmera. Polega ono na włożeniu sterylnego paska o specjalnych właściwościach do worka spojówki.

Po wykonaniu badania, lekarz już wie czy oko jest dostatnio nawilżane. Warto dodać, że badanie jest szybkie i bezbolesne. Najczęstszą przyczyną wyżej wymienionej dolegliwości jest niedostateczne wydzielanie łez. Czasami bywa też tak, że to nie ilość filmu łzowego, a niewłaściwe proporcje pomiędzy jego składnikami są powodem zespołu suchego oka.

W każdym razie skutkiem obu wyżej wymienionych objawów jest niewłaściwe nawilżenie oka. Oprócz odczuwanego pieczenia oczu, dodatkową komplikacją jest zwiększona podatność na infekcje poprzez osłabienie tego kluczowego narządu. A infekcje powodowane poprzez rozmaite grzyby, bakterie oraz wirusy mogą być katastrofalne w skutkach. W przypadku nie podjęcia ich leczenia na czas może dojść do całkowitej lub częściowej utraty wzroku, dlatego też warto im zapobiegać niż leczyć.

Więcej informacji o chorobie znajdziesz np. tutaj: http://www.mojeoczy.pl/dolegliwosci-oczu-kat/choroby-oczu

W przypadku gdy powodem zespołu suchego oka jest niewłaściwa ilość wytwarzanego filmu łzowego, warto zastosować krople do oczu. Ich wyboru powinno dokonywać się razem z lekarzem okulistą, ponieważ potrafi on dobrać optymalny specyfik. Jednym ze stosowanych leków jest Starazolin Hydrobalance. Dzięki idealnie dobranym składnikom stosowanie go w wymiarze trzech do pięciu razy na dobę wystarczy, aby przynieść ulgę oczom.

Polecany jest on również osobom, które narażone są na szczególne obciążenie narządu wzroku, między innymi kierowcom i pracownikom biurowym, których oczy są podstawowym narzędziem pracy. Jeżeli jednak problem związany ze składem łez to zazwyczaj stosuje się kompresy o specjalnych właściwościach. Ich głównym składnikiem jest roztwór kwasu borowego o stężeniu trzech procent. Czasami też używa się specjalnych płynów do zakraplania oczu, których działanie odbywa się na dwóch płaszczyznach, pierwszą jest nawilżanie, a drugą przywracanie właściwego składu filmu łzowego.

Sprawdź również

Dodaj komentarz