Wczasy dla seniorów
Usługi

Wczasy dla seniorów

Mówi się, że starość nie radość. Jednak okazuje się, że to powiedzenie na ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Starość może wiązać się z radością, jeśli tylko wyjdzie się jej naprzeciw! Doskonałym pomysłem na wsparcie osób starszych jest skorzystanie ze specjalnych wczasów dla seniorów, które oferowane są w różnych miejscach wspomagających odpoczynek.

Jeśli seniorzy sami nie wychodzą z inicjatywą podjęcia takich działań, można im go zaproponować i zrobić niespodziankę. Może się to okazać świetnym pomysłem na prezent dla starszych rodziców, którzy we dwoje, w miłej atmosferze i w niesamowitym otoczeniu spędzą kilka lub kilkanaście dni, a przy okazji poprawią nieco swoje zdrowie i samopoczucie.

Zalety wczasów dla seniora

Zalety korzystania z wczasów dla seniorów to m.in. możliwość poprawienia swojego stanu zdrowia dzięki przepisanym przez lekarza kilku zabiegom dziennie, wycieczki krajoznawcze opracowane odpowiednio dla ludzi o określonych stopniach sprawności, domowe posiłki przygotowywane z najlepszych składników i przez doświadczonych kucharzy.

Opis oferty wczasów dla seniora

W przypadku, gdy uczestnik wybierze pobyt 7-dniowy może skorzystać z 15 zabiegów zleconych przez lekarza, 5 gimnastyk porannych, 5 spotkań z muzykoterapii, fitnessu, jacuzzi, badań lekarskich i opieki pielęgniarskiej podczas pobytu. Jeśli natomiast zdecyduje się na pobyt 14-dniowy, wówczas liczba wykonywanych zabiegów i zajęć zwiększa się: 30 zabiegów zleconych przez lekarza, 10 gimnastyk porannych, 10 spotkań z muzykoterapii i 5 zajęć z fitnessu.

Seniorom zapewniana jest także rozrywka w postaci wieczorków z muzyką i konkursami, wycieczek w wersji multimedialnej, ognisk, grillów oraz pieszych wycieczek. Nieoceniony staje się w tym przypadku kontakt międzyludzki, czyli nawiązywanie znajomości z innymi uczestnikami, co pozwala na bardziej twórcze spędzanie wolnego czasu.

Podczas wczasów dla seniorów każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie w bogatej ofercie przygotowanej przez ośrodki. Wystarczy tylko podjąć decyzję, aby móc cieszyć się dobrze spędzonym czasem oraz rezultatami specjalistycznej opieki lekarskiej.

Sprawdź również: http://wojnar.pl/oferty/wczasy-dla-seniorow-14-dni/

Dodaj komentarz